Jak dobrać długą suknię do sylwetki?

Uroczystości oraz rozdania hollywoodzkich wyróżnień udowadniają, że strojna, długa suknia pasuje każdej kobiecie, obojętnie od figury czy rozmiaru. Podpowiadamy, jakie fasony sprawdzą się u różnych sylwetek.
Długa suknia prezentuje się doskonale na kobiecie o wielkim wzroście, lecz wszystkie, niezależnie od liczby centymetrów, muszą zestawiać ją w zestawie z butami na wysokim obcasie. Szpilki powodują że prezentujemy się na potężniejsze, także dodatkowo poprawiają look sylwetki – mając je na stopach pośladki są podniesione, i klatka piersiowa wypięta, co automatycznie wyszczupla talię.
Pannice o figurze klepsydry muszą szukać fasonów z gorsetem, który wyeksponuje klatkę piersiową oraz talię oraz podkreśli zgrabne ramiona. W takim przypadku super wyborem jest wydłużona suknia o syrenim kroju, to znaczy dopasowana w okolicy bioder oraz ud i rozkloszowana od kolan w dół. Sukienki tego typu często zakładają dwie sexi klepsydry ze świata show biznesu – Beyonce oraz Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka powinna ukrywać szerokie biodra i wielkie uda, tak więc długa suknia dla niej powinna przypominać kreację księżniczki z przylegającą górą dodatkowo rozkloszowanym dołem. Posiadając tę sylwetkę unikaj kreacji formatu „beza”, zdecydowanie lepsze będą modele z dołem w kształcie trapezu lub litery A, które zamaskują dół i zrównoważą proporcje.
Chuda i potężna kolumna może sobie pozwolić na stylizację geometryczną i pokazującą dużo tuszy, jednak by dodać mu krągłości, musi być wykonana z trochę mocniejszego oraz sztywnego materiału, który da sylwetce formę, zamiast ściśle ją opinać. Świetnym wyborem jest suknia połyskująca albo wyszyta trójwymiarowymi ozdobami.
Długa suknia dla panny o figurze jabłka powinna mieć -prosty czy trochę pofalowany krój. Uwagę odwróci od środkowej części sylwetki gorset z odcięciem pod piersiami. W tym wypadku warto dodatkowo szukać sukienek z głębokim dekoltem w wzorze litery V, który optycznie wysmukla sylwetkę.
tekst pobrany ze strony sukienki na wesele

Post Author: admin